Kasmir Evden Eve Nakliyat

Evden eve nakliyat, her ne kadar akademik bir çalisma olmasa da terim olarak anlami oldukça önemlidir. Henüz”evden eve nakliyat” terimi hakkinda bir terim yoktur. Ancak su sekilde ifade edilebilir; Müsterilerin ihtiyaçlari dogrultusunda, ofis ya da ev içerisinde bulunan esyalari bulundugu yerden istenilen adrese tasinma isle midir. Bu kapsamda gerek görülen prosedür, uygulama ve planlama dahilinde bir kontrol etme sürecini kapsar.Evden eve nakliyat sirali bir sekilde söyledir;• Paketleme ve demontaj• Esyalarin araca yüklenmesi• Yeni adreslere esyalarin tasinmasi• Yeni eve esyalarin tasinmasi• Istenilen yerlere montajlama gerçeklestirilerek esyanin tasinmasiBütün bu hizmetler evden eve nakliyat firmalari tarafindan üstlenmektedir.

Isterseniz eger belirli bir süre dahilinde esyalarinizi uygun olan depolama alanlarinda da muhafaza edilmesini saglayabilirsiniz. Talep dogrultusunda da tekrar yeni adresinize nakliye gerçeklestirilerek eviniz yasamaya hazir hale çevrilir.Maliyet kapsaminda evden eve nakliyat, iki bölüme ayrilir.• Sehirler arasi evden eve nakliyat• Sehir içi evden eve nakliyat seklindedir.Her ikisinde de yapilan islemler birebir ayni sekilde yürütülür. Sadece maliyet hususunda degisiklikler meydana gelir.Maliyetlerde sehirler arasi nakliyatlar da %51’ini yakit giderlerine harcanmakta. Sehir içinde ise bu oran %11’e kadar düsüs göstermektedir. Her iki seçenekte de isçilik oldukça önemlidir. Burada da oran %38 sehirler arasi ve %56’da sehir içinde görülmektedir. En düsük gider ise paketleme malzemelerinde yasanir.

Nakliyat hizmetlerinin %90’i karsilikli gerçeklestirilen telefon görüsmeleri ile saglanir. Bu baglamda her iki taraf arasinda gerçeklesen iletisimin dogru ve saglikli bilgilendirme üzerine kuruluyor olmasi gerekir. Hizmetlerde alinacak olan fiyatlarda ise görüsme esnasinda elde edilen bilgiler dogrultusunda yapilir. Burada yapilacak olan bilgilendirmeler de tecrübesizlikten kaynakli ya da eksik bilgilerin aktarilmasi tasinma günü geldiginde fiyatlandirmada problemlerin çikmasina neden olur. Bu durumda müsteri memnuniyetini en aza indirgemektedir.Nakliyat sektöründe su an ki yapi geregi oldukça rekabetli sekilde ilerlemektedir. Fiyata duyarli faaliyet sürdüren pek çok firma bu sektöre dahildir. Bu kapsamda evden eve nakliyat için tercihlerinizde bir on arastirma sonrasinda karar vermeniz sizin için daha dogru olacaktir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.