Araç Alım Satımında Bilinmesi Gerekenler

Oto ekspertiz, dünyada da bilindiği gibi araçların ikinci el satışlarında yer alan firmalar olup sizlere muayene yöntemiyle aracın ne olduğunu söylemektedirler. 

Ekspertiz sizlere her zaman yanınızda bulunarak sizlere yardımcı olan firmalardan biridir. Yani sizlere ikinci el araçlarda oynanan oyunların ve kurulan kumpasların ortaya çıkmasını yardımcı oluyorlar. Her zaman 2. el araç satışlarında sitelerde bulunan ilanların altında yazılan yazıların çoğu kez dolandırmak üzere yazıldığını ve yalan olduğunu belirtmektedir. Sizler de eğer ikinci el araçlarda sorun yaşamamak ve bazı konularda bilgili olmak dolandırılmak istemez iseniz ekspertizleri araç alım satımlarda kullanmalısınız. Normalde araç alınırken kullanılan ekspertiz her zaman alımlardan ziyade satımlarınızda da yanınızda olarak karşı tarafa güvence vermek ve sizlere karşı tarafın güvenmesini sağlamak adına da bulunmaktadır. Sizler de bu güvence ile yaşamak için ekspertizleri tercih etmelisiniz. Araç alımlarında genellikle karşı taraf ilan altında doktordan veya sıfır hasarsız kilometresi düşük gibi kelimeler kullanarak sizleri cezbetmektedirler. Genellikle bu ilanların yalan yanlış olduğu geç anlaşılmaktadır. Bu ilanların kısa sürede anlaşılması için ekspertizleri yanınızda bulundurmalısınız. Ekspertizler genelde her türlü araç içi dışı kontrolleri yaparak uzmanlıkla sizlere belgeli bir şekilde sunumlarını yaparlar. Sunum sonuçları her zaman sizlerle değerlendirilir ve sizlere emniyet sağlamaktadırlar. Piyasada çok kullanılan ve kesinlikle inanmamanız gereken bu tarz iddia ve ifadelerle sizi kandırmaya çalışan, daha doğrusu aracını size satmaya çalışan kişilerle görüştüğünüzde oto ekspertiz raporu almak istediğinizi dile getirmelisiniz. Böylece aracın hasar durumunu daha tarafsız bir biçimde öğrenebilir ve aracın geçmişteki kayıtlarına ulaşabilirsiniz. Uzman oto ekspertizler hiçbir detayı atlamadan sizlere belgeli olarak çalışmaktadırlar. Bu işlemler genelde bir gün ila birkaç saat aralığında çözüme kavuşturulmaktadırlar. Genelde bu tür işlemleri yaparken ekspertizle her zaman titiz ve ekip halinde çalışarak çözüme ulaşmayı hedeflemektedirler. Ekspertizler her zaman tarafsız çalışmakta ve doğru olanları ortaya çıkarmaktadırlar. Ayriyetten kilometre kontrolü kesin bulunamasa bile araç muayenelerinden geçen araçların son dönemlerde kaç kilometre yaptıklarını öğrenilmektedir. Oto ekspertiz işlemleri ilgili aracın geçmişte yaşadığı kazalardan değişen parçalara, mekanik aksamında bozulan yerlerden yakın zamanda masraf çıkarabilecek tüm noktalara kadar otomobilin incelenmesinden oluşmaktadır. Oto ekspertiz işlemleri son bulduğunda ise bu işlemin yapılmasını isteyen kişiye yazılı rapor ve bilgi sunumu gerçekleştirilmektedir. Almak istediğiniz araç her ne kadar dıştan temiz görünse bile bazı bölümleri aşırı yıpranmış veya bir kazada bölümleri değiştirilmiş olabilmektedir. Bu durumda otomobilin fiyatının düşmesi gerekmektedir. Bunları bildiğiniz ya da bilmediğiniz halde ilgili aracı satın alırsanız, sonradan binlerce liralık masrafla karşı karşıya kalmanız söz konusu olacaktır. Bu nedenle oto ekspertiz yapılması oldukça önem taşımaktadır. 

 

Sizler de güvence içinde araçların alınıp satılması için bir garanti istiyorsanız her zaman ekspertizleri tercih ederek güler yüzle ayrılın. Güler yüzlü bir hayat her zaman kötü bir garanti ile devamlılığı süren yaşamdan iyidir. Sizler de garantili ve tarafsız devam etmek için ekspertizleri her zaman araç alım satımlarda kullanın. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.